Warning: mysql_pconnect() [function.mysql-pconnect]: Access denied for user 'cbs'@'localhost' (using password: YES) in /data/www/virtual/pinknet/bkp/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 376
Začínáme s bridžem
Cz En 

Co je to bridž?

Bridž je nádherná karetní hra. Dává prostor logice, představivosti a paměti. Toho prostoru je tolik, že se bridžem můžete mnoho let zabývat několik hodin denně a stále nebude vyčerpán. Výhodou je, že při pronikání do jeho tajů se můžete zastavit na libovolném stupni. Můžete hrát a odhazovat bezstarostně karty jako třeba při žolíku nebo můžete studovat schémata sehrání předních bridžových hráčů. Můžete si u ní povídat s přáteli večer u čaje nebo mlčet a dumat u jednoho ze stolů na bridžovém mistrovství světa. Je to jen na vás, jakou úroveň bridže si oblíbíte.

Bridž má lehká pravidla…

Hrají v něm proti sobě dvě dvojice. Na začátku se určí závazek a jedna z dvojic se snaží uhrát určený počet zdvihů, karbaníci říkají štychů. Druhá dvojice zase dělá všechno proto, aby se to nepovedlo. Základní pravidla sehrávky jsou opravdu snadná. Musí se přiznávat barva, nemusí se přebíjet a nemusí se dávat trumf. Nejvyšší karta ve zdvihu vyhrává a její majitel vynáší do nového zdvihu.

Bridž je zábava…

Dá se hrát při kávě či čaji, v kruhu přátel, dá se u něj povídat a donekonečna přemítat a rozebírat, co se mohlo udělat, aby závazek byl či nebyl splněn. Pokud rádi cestujete a poznáváte nové přátele a nová místa, právě pro vás jsou pořádány nezapomenutelné bridžové dovolené, na nichž ve dne užíváte přírody, slunce a pohybu a po večerech se nenudíte, ale hrajete karty. Pro soutěživé hráče jsou pořádány soutěže nejen v tuzemsku, ale také v zahraničí.

Bridž je pro každého…

Naučí se ho desetileté dítě, školák se naučí logickému myšlení a pozná mnoho přátel, ženám na mateřské přinese rozptýlení a možnost komunikace, pracující se pobaví po práci a i v důchodu vám přinese mnoho zábavy ve společnosti. Budete-li hrát tenis, přijde čas, kdy už nedoběhnete žádný míček, budete-li hrát hokej, přijde čas, kdy už nebudete moci obout brusle, budete-li házet oštěpem, přijde čas, kdy ho už neuzvednete. Bridž můžete hrát téměř s jakýmkoliv handicapem, nejednomu bridžistovi pomohl také při překonání těžkých nemocí.

Bridž je sport…

Koho baví srovnávat se s ostatními, soutěžit a vyhrávat, nemusí hrát jen doma. Bridžové svazy pořádají nepřeberné množství soutěží pro různé věkové a výkonnostní kategorie. Můžete soutěžit u vás v klubu, můžete se pokusit vyhrát mistrovství republiky, a pokud budete opravdu dobří, můžete naši republiku reprezentovat na mistrovství Evropy či světa.

Bridž je nenáročný na vybavení…

Nepotřebujete žádné zvláštní a drahé potřeby, nemusíte si pořizovat drahou výstroj. Stačí balíček karet a brána do světa bridžových rozkoší je zcela otevřená.

Bridž je o dovednostech, ne o štěstí…

Tato hra má dvě formy - společenskou a sportovní. Sportovní bridž se od ostatních karetních her liší tím, že byl pro něj vypracován důmyslný systém hodnocení, který neupřednostňuje hráče s dobrými kartami, ale ty, kteří se svými kartami dokážou nejlépe hrát. Záleží tedy především na inteligenci a ne na štěstí při rozdávání. To z této hry činí napínavou bitvu.

Bridž vás zdokonaluje…

Bridž vás udržuje v duševní kondici. Zlepšuje paměť, cvičí představivost, nedá upadnout vašim logickým schopnostem. Pokud potřebujete procvičovat mozek a chcete, aby jeho možnosti a schopnosti zůstávaly na dobré úrovni, pak je hraní bridže přesně ta činnost, kterou hledáte.

Bridž je na internetu…

Rádi byste hráli, ale nebaví vás chodit mezi lidi nebo prostě z nějakého důvodu nemůžete? Ve vašem městě není žádný bridžový klub? Nevadí, je tady internet. Na bridžových serverech v každou denní i noční hodinu najdete stovky podobných nadšenců, jako jste vy a budete si moci sednout k virtuálnímu bridžovému stolu a hrát. Můžete použít vaše pevné připojení na domácím počítači nebo na notebooku, můžete použít tablet nebo telefon. Je to jen na vás.

Bridž v České Republice…

Hráči se nejčastěji schází v klubech, kde vás rádi přivítají u bridžového stolu, poradí vám, pomohou se zdokonalováním nebo s hledáním bridžového partnera. Velké množství turnajů o víkendech v různých částích republiky nabízí možnost kromě kvalitního bridže také v poznávání českých krás. Můžete také vyrazit na nějaký bridžový týden do hor či v létě k vodě. Pro závodní hráče pořádá Český bridžový svaz mistrovství republiky párů v různém hodnocení nebo se zúčastnit celostátní ligy týmů.

Bridž je také v cizině…

Naši bridžoví reprezentanti se pravidelně zúčastňují zahraničních turnajů a ti nejlepší se dokonce umísťují na mistrovstvích Evropy či světa. Zvlášť naši mladí jsou úspěšní a dovezli si medaile z mistrovství Evropy či univerziády. Dokonce máme několik mládežnických mistrů světa.